
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 1.7 mm |
| Max Width | 900 µm |
| Min Length | 1.5 mm |
| Min Width | 700 µm |
| Max Thickness | 900 µm |
| Min Thickness | 700 µm |
Stock: 2186
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.04129 | $0.41290 |
| 50 | $0.03734 | $1.86700 |
| 100 | $0.03377 | $3.37700 |
| 500 | $0.02693 | $13.46500 |
| 1000 | $0.02436 | $24.36000 |
| 3000 | $0.01885 | $56.55000 |
| 5000 | $0.01458 | $72.90000 |
| 10000 | $0.01128 | $112.80000 |
